Ozdoby ślubne domu, bramy

W dzień ślubu wszystko jest odświętne i wyjątkowe i nawet dobrze znane nam miejsca zmieniają się tego dnia i nabierają wyjątkowego charakteru. Kościół, w którym bierzemy ślub, dzięki ozdobom ślubnym zamienia się w miejsce romantyczne, sala weselna nabiera uroczystego, królewskiego charakteru, przystrojony samochód zmienia swe oblicze i nawet podwórko i znany na pamięć dom odmieniają się tego dnia.

W wielu miejscach i w wielu rodzinach podtrzymuje się nadal tradycję ozdabiania bramy w domu zarówno panny młodej, jak i pana młodego. Często pomagają w tym ozdabianiu sąsiedzi i znajomi. Najczęściej nad bramą wjazdową robi się łuk – potrzebny jest metalowy, półokrągły stelaż, który ozdabia się zielonymi gałązkami, kwiatami, balonami, bibułą, tiulowymi elementami, w zależności od upodobań. Nadal często spotykanym elementem jest napis na bramie: “Szczęść Boże młodej parze” “Sto lat młodej parze” itp. Można przyozdobić skromnie także całe ogrodzenie, ale sam łuk nad bramą w zupełności wystarczy.

Warto również ozdobić dom pana młodego i panny młodej. Zgodnie z tradycją pan młody wraz z rodzicami i gośćmi jadą spod domu do domu panny młodej. Tam para młoda, w domu panny młodej, otrzymuje błogosławieństwo od rodziców pana i panny młodej. Następnie para młoda jedzie do kościoła ozdobionym samochodem lub wynajętą limuzyną ślubną, a goście podążają przed parą młodą lub za nimi. Warto udekorować pokój, w którym para młoda przyjmie błogosławieństwo od rodziców oraz drzwi domu panny młodej. Nie musi to być bogata i wymyślna dekoracja. Wystarczą ładne bukiety kwiatów i ślubny stroik na drzwiach domu. Warto dobrać kwiaty i kolory dekoracji domu i bramy współgrające z dekoracją samochodu, bukietem panny młodej tak, by cała oprawa weselna była spójna i konsekwentna.

Jeśli chcemy, by otoczenie naszego domu było udekorowane bogato i z przepychem jak sala weselna lub kościół, można postawić wzdłuż drogi prowadzącej od drzwi do bramy ładne, duże bukiety kwiatów lub dekoracje z balonów i tiulu. W tym wypadku musimy konsekwentnie udekorować otoczenie domu i bramę w tych samych kolorach i przy użyciu tych samych elementów. Nad drzwiami domu powtórzmy ten same motywy dekoracyjne, które występują nad bramą wjazdową. Nie mieszajmy kwiatów, balonów, gałązek drzew lub choinek, elementów z bibuły i tiulowych wstążek. Wybierzmy dwa materiały, które będą stanowić dekorację domu i bramy. W przeciwnym wypadku zamienimy otoczenie naszego domu w kiczowatą dekorację cyrkową, a wówczas w takim otoczeniu nawet piękna suknia ślubna panny młodej straci na swej atrakcyjności.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17946 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/ozdoby-slubne-domu-bramy/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-includes/functions.php(3721): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-includes/load.php(6 in /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435